Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. akceptuję

Grupa Nowy Szpital

Zdrowe szpitale dla pacjentów w całej Polsce

Aktualności

Marta Pióro - Rzecznik prasowy GNS
502 273 465 mpioro@nowyszpital.pl

Grupa Nowy Szpital Holding S.A.

Zdaniem internautów 2014-08-20

62 proc. Internautów biorących udział w dyskusji na stronie www.twojnajlepszyszpital.pl uważa, że szpital może leczyć lepiej bez dodatkowych pieniędzy. Ich zdaniem o jakości leczenia decyduje właściwa komunikacja między personelem a pacjentem, życzliwość oraz umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

 


Na stronie www.twojnajlepszyszpital.pl/dyskusja  w ostatnich tygodniach toczyła się dyskusja o tym, czy można leczyć lepiej bez dodatkowych środków finansowych. Spośród internautów, którzy wzięli w niej udział 62 proc. wybrało odpowiedź: „TAK” a 38 proc. „NIE”.

Uczestnicy dyskusji, mogli również uzasadnić swój wybór, wpisując krótkie komentarze. Internauci, którzy uważali, że szpital może leczyć lepiej dodatkowych pieniędzy, podkreślali m.in., iż leczenie zależy od profesjonalnego i przyjaznego personelu, komunikacji z pacjentem, np. „Komunikacja z pacjentem jest składową leczenia. Czas przeznaczony na nią jest kluczowy – ten fakt musi być zauważony przez system opieki zdrowotnej”. Część wypowiedzi wskazywała, iż na lepsze leczenie ma wpływ sprawne zarządzanie szpitalem i jego budżetem.

 

- Oczywiście, że bez środków finansowych nie można leczyć pacjentów. Jednak za często brakiem środków usprawiedliwia się brak zrozumienia, życzliwości czy czasu dla pacjentów – mówi Marcin Szulwiński, prezes Grupy Nowy Szpital.

 

Internauci, którzy uznali, że bez dodatkowych środków nie da się lepiej leczyć, podkreślali najczęściej konieczność kupienia nowego sprzętu, leków czy zatrudnienia specjalistów. Niektórzy uczestnicy dyskusji zwracali uwagę na niskie nakłady na ochronę zdrowia w Polsce. 
 

Dyskusja na stronie www.twojnajlepszyszpital.pl towarzyszy projektowi „Najlepszy szpital”, który Grupa Nowy Szpital zainicjowała w prowadzonych przez siebie szpitalach, a którego celem jest zbliżanie się do oczekiwań pacjentów.

Zapraszamy do podzielenia się opinią na stronie www.twojnajlepszyszpital.pl/dyskusja lub na profilu na Facebooku: www.facebook.com/zdroweszpitale

powrót