Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. akceptuję

Grupa Nowy Szpital

Zdrowe szpitale dla pacjentów w całej Polsce

Aktualności

Marta Pióro - Rzecznik prasowy GNS
502 273 465 mpioro@nowyszpital.pl

Grupa Nowy Szpital Holding S.A.

Szpital w Olkuszu - przekształcenie bez zarzutu 2015-04-16

Krakowska prokuratura nie dopatrzyła się uchybień w prywatyzacji szpitala w Olkuszu i 3 kwietnia br. umorzyła postępowanie w tej sprawie. Prowadzone od marca 2012r. postępowanie prokuratorskie dotyczyło rzekomo niedostatecznego zabezpieczenia interesów powiatu przy przekształceniu i prywatyzacji szpitala przez ówczesny zarząd powiatu olkuskiego.

Samorządowcom zarzucano m.in.. określenie na zbyt niskim poziomie stawek czynszu dzierżawnego za nieruchomości wykorzystywane przez szpital, działanie na szkodę powiatu w trakcie postępowania konkursowego na wybór podmiotu, który poprowadzi przekształcony szpital czy niedostateczny nadzór nad spółką Nowy Szpital w Olkuszu. Wobec postawionych zarzutów prokuratura  nie znalazła dowodów na niedopełnienie obowiązków lub nie dopatrzyła się w nich znamion czynu zabronionego. 

 

Umorzenie śledztwa przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie zbiegło się w czasie z oddaleniem – 17 marca br. – przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie skargi Prokuratora Okręgowego w Krakowie, który żądał stwierdzenia nieważności uchwały podjętej przez Radę Powiatu w Olkuszu, w sprawie przekształcenia Samodzielnego Publicznego ZOZ w Olkuszu. W ocenie Sądu nie doszło do naruszenia przepisów, a Powiat podejmując uchwałę działał prawidłowo i legalnie. 

 

- Czekamy na uprawomocnienie się obu rozstrzygnięć. Mam nadzieję, że ostatecznie rozwieją one wszystkie wątpliwości związane z przekształceniem szpitala w Olkuszu i zachęcą innych do podobnych zmian. Mieszkańcy Olkusza mają zapewnioną opiekę medyczną w ramach kontraktu z NFZ, szpital wychodzi na przeciw oczekiwaniom mieszkańców i pacjentów, modernizuje się i rozszerza zakres udzielanych świadczeń – mówi  Marcin Szulwiński, prezes Grupy Nowy Szpital. 

powrót