Akcja "Uszyj Jasia" dotarła do szpitala w Świeciu 2017-06-23

Mieszkanka Świecia, Pani Izabela Gosiniecka zainspirowana akcją „Uszyj Jasia” postanowiła uszyć kolorowe „Jaśki” dla oddziału pediatrycznego Nowego Szpitala w Świeciu.

- Przypadkiem trafiłam na akcję na Facebooku i pomyślałam, że to fajny pomysł. Od razu pomyślałam o szpitalu w Świeciu, bo jest najbliżej. Skontaktowałam się z organizatorkami akcji i szpitalem i zaczęłam działać – mówi Pani Izabela.

Najwięcej czasu zajęło zorganizowanie materiałów. Szycie, jak mówi Pan Iza to 15-20 min. Pani Iza na co dzień pracuje jako księgowa a szyciem zajmuje się hobbystycznie. W ciągu kilku tygodni powstało 25 kolorowych „Jaśków”, na wszystkie łóżka w oddziale pediatrycznym świeckiego szpitala.

Autorką pomysłu „Uszyj Jasia” jest Pani Natalia, autorka bloga  „ekoubranka”. Jak sama pisze pomysł podsunęło życie. Kiedy w grudniu 2012 r. była z dzieckiem w szpitalu, podczas codziennej wymiany pościeli zabrakło poszewki na poduszkę dla jej synka. Kiedy usłyszała, że nie ma więcej jaśków, powiedziała: „No to uszyję” i tak się zaczęło. Do akcji przyłączały się różne osoby, tak jak Pani Iza ze Świecia i w ten sposób uszyto już 2500 tys. Jasiów. Obdarowanych zostało kilkanaście szpitali, rodzinnych domów dziecka i hospicja.